Вујановић: Црној Гори не треба референдум о чланству у НАТО

Нема потребе да се због НАТО-а расписује референдум, изјавио је председник Црне Горе Филип Вујановић.

Вујановић је подсетио да је пре четири године мислио да је референдум најбољи начин да се искаже воља градана о уласку Црне Горе у НАТО, али се, "догодило много тога што је указало да данас нема потребе за тим", преноси подгорички портал ЦДМ.

"Данас све указује да нема потребе за референдумом. Он би свакако био нови изазов за безбедност државе, јер укључује безбедносне ризике", рекао је Вујановић након Конгреса СУБНОР-а у Подгорици и додао да се предомислио.

Коментаришући најављени протест Демократског фронта на Цетињу, на дан гласања о Предлогу закона о потврђивању Северноатантског уговора у парламенту, Вујановић је рекао да је право грађана да искажу своје неслагање.

"Ми припадамо простору који је усмерен према НАТО-у. Постајемо део Алијансе, не да би били против некога, него због користи Црне Горе. Лакше ћемо на тај начин ући и у Европску унију", рекао је Вујановић.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом