Црна Гора, пет месеци затвора држављанима Србије због тероризма
Виши суд у Подгорици прихватио је споразуме о признању кривице тројице српских држављана са тужилаштвом, осумњичених за стварање криминалне организације која је припремала терористички напад на дан октобарских парламентарних избора у Црној Гори.
Tо је потврдио Виши суд и саопштио да на решење суда нема права жалбе. Тужилаштво се раније нагодило са Александром Алексићем, Перицом Андрићем и Милошем Аћимовићем, који су пристали на затворску казну од пет месеци за кривично дело стварање криминалне организације.
Њима је у јануару укинут притвор, али ће после одлуке суда да прихвати споразум са Тужилаштвом у затвору морати да проведу још по два месеца.
Тужилаштво Црне Горе сумњичи 25 особа за наводни покушај тероризма на изборни дан, који је предвиђао насилан упад у Скупштину, проглашење изборне победе опозиционог Демократског фронта (ДФ), хапшење тадашњег премијера Мила Ђукановића.
Осумњичени су доминантно држављани Србије, међу којима и бивши командант Жандармерије Братислав Дикић, док су као организатори означена двојица руских држављана, недоступних правосудним органима Црне Горе.
Тужилац је истрагу проширио и на челнике Фронта Андрију Мандића и Милана Кнежевића којима је Скупштна укинула имунитет ради вођења кривичног поступка против њих.
Тужилаштво је након протеста и притиска дела опозиције, одустало од привођења Кнежевића и Мандића.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар