Додик: Грађани заслужују фер и поштене изборе

Председник Републике Српске Милорад Додик задовољан је што се локални избори одвијају у фер и коректној атмосфери, а грађанима Републике Српске пожелео је срећну и добру будућност.

Додик је новинарима након гласања рекао да грађани заслужују да имају фер и поштене изборе без икаквих малверзација и шпекулација, те да их позива да до краја дана остану доследни демократским капацитетима како би се локални избори спровели на одговарајући начин.

"Данас Република Српска гласа на локалним изборима. Желим свим грађанима срећну и добру будућност", поручио је Додик.

Ови су избори важни, јер ће грађанима омогућити да добију власт коју подржавају, поручио је Додик додајући да је несумњиво да они који имају подршку народа могу да направе највише.

Додик је задовољан што је изборна кампања протекла мирно и без ексцеса, наводећи да РС показује своје демократско и здраво лице, и да је то оно што је најважније.

Иначе, Додик је гласао пре него што су новинари успели да га фотографишу, а на питање зашто је одлучио да гласа без прусуства медија, рекао је да је то техничка ствар, да новинаре поштује и да се вратио да да изјаву.

"Ево, вратио сам се да дам изјаву, никакве друге прича нема", рекао је Додик.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом