РТРС: Без заставе РС на скупу министара у Бањалуци

На састанку министара спољних послова земаља чланица Централноевропске иницијативе у Банском двору у Бањалуци, није истакнута застава Републике Српске, пренела је РТРС.

Позивајући се на своја сазнања, РТРС преноси да је Протокол тражио од директора Културног центра Бански двор Мише Петрића, да са ове институције буде скинута застава Републике Српске, што је Петрић одбио.

Домаћин састанка министара иностраних послова земаља чланица Централноевропске иницијативе је у Бањалуци је министар иностраних послова БиХ Игор Црнадак.

Црнадак је изјавио је да није било захтева да се са Банског двора у Бањалуци скине застава Републике Српске.

На питање новинара зашто је протокол затражио скидање заставе Републике Српске са Банског двора и зашто није истакнута у просторијама где се одржава конференција, Црнадак је рекао да се данас треба посветити гостима и скупу у Бањалуци, односно великом догађају за Републику Српску и БиХ, а не постављати се "негативно према свему".

Црнадак је, како се наводи, РТРС назвао "режимском телевизијом, која се од почетка негативно поставља према свему што није у вези са влашћу у Бањалуци, а новинара тог медија замолио да питања о "унутрашњим стварима остави за сутра, прекосутра".

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом