УНХЦР: Мађарске власти криве за страдање Сиријца у Тиси

Уједињене нације оптужиле мађарске власти за смрт 22-годишњег Сиријца који је из Србије покушао да преплива Тису како би се домогао Мађарске.

Полиција је потврдила смрт Сиријца, старог 22 године, након што је Канцеларија за избеглице при УН затражила од полиције да спроведу истрагу о смрти овог младића.

УНХЦР тврди да мађарска политика прихватања 15 до 17 миграната дневно, у две транзитне зоне на граници са Србијом, приморава мигранте да користе услуге кријумчара или да крену путевима опасним по живот.

"Околнисти на обе стране границе треба хитно испитати јер су оне довеле до трагичне погибије младића", изјавио је представник УНХЦР-а за централну Европу додајући да су у тој зони, међу мигрантима остале махом жене са децом.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом