Победа Социјалдемократa на локалним изборима у Румунији
На локалним изборима у Румунију, према првим анкетама са гласачких места, победила је левичарска Социјалдемократска партија са 37,5 одсто освојених гласова.
Либерали су, према анкети, на другом месту са 28 одсто гласова, пренео је Ројтерс.
Габријела Фиреа, члан Социјалдемократске странке и бивша ТВ водитељка, нова је градоначелница Букурешта са освојених 41 одсто гласова, показују анкете.
Избори у Румунији, према оценама аналитичара, протичу у сенци корупционашких скандала који су пре шест месеци и довели до пада владе.
Они су, такође, први тест за румунске власти после катастрофалног пожара 30. октобра прошле године у ноћном клубу "Колектив" у Букурешту, у којем су погинуле 64 особе, а након којег је пала влада бившег премијера Виктора Понте, пренела је агенција АП.
Сматра се да су за пожар одговорни званичници задужени за безбедност, који су игнорисали кршења прописа о заштити од пожара.
Тренутно је у Румунији на власти привремена технократска влада.
Међу градоначелницима 109 већих румунских градова, њих 51 је или осуђено за корупцију или је у тогу истрага по тим наводима или су проглашени неподобнима за обављање јавне функције, објавио је анти-корупцијски сајт Пенали.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар