Демонстранти у Скопљу против једнопартијских избора
Настављени протести у главном граду Македоније, али овог пута под мотом "Једнопартијски избори - не може". Македонски медији наводе да су демонстранти бојама засули зграду парламента, а потом и зграду Министарства спољних послова.
Протест је као и обично почео испред зграде Специјалног јавног тужилаштва, а сличан протест одржан је и у Битољу.
Македонска Државна изборна комисија требало је током дана да утврди да ли постоје услови за одржавање превремених парламентарних избора у Македонији 5. јуна, на којима је учешће најавила само једна коалиција - ВМРО-ДПМНЕ бившег премијера Николе Груевског.
Остале странке које нису поднеле изборне листе сматрају да Собрање треба да поништи одлуку о одржавању избора 5. јуна с обзиром на то да се, како тврде, за то нису стекли договорени услови - пречишћен изборни списак и слобода медија.
Иначе, од данас је у Македонији званично почела предизборна кампања.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар