За Јункера Македонија није БЈРМ?
Председник Европске комисије Жан-Клод Јункер употребио је на прес-конференцији у Бриселу, говорећи о избегличкој кризи, име "Македонија", уместо "Бивша Југословенска Република Македонија", уочавају медији у Скопљу.
МИА је јавила да је Јункер то рекао у среду, након сусрета са норвешком премијерком Ерном, причајући о турнеји по престоницама балканске избегличке руте председника Европског савета Доналда Туска.
"Господин Туск има турнеју у Македонији и другим земљама", рекао је Јункер.
Поред македонских, ово су забележили и поједини европски медији, па је тако италијанска агенција Нова објавила да је Јункер "направио гаф" употребом имена "Македонија", уместо БЈРМ, званичног имена земље признатог у УН.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар