Грчка позвала свог амбасадора у Бечу на консултације

Грчка је позвала на консултације у Атину свог амбасадора у Бечу, наведено је на сајту грчког министарства спољних послова.

Министар Никос Коциас је одлучио да позове амбасадора на консултације у циљу очувања пријатељских односа између држава и народа Грчке и Аустрије.

"Једнострани потези у решавању мигрантске кризе, заједно са кршењем међународног права а аката ЕУ од стране држава чланица представљају праксе које могу да угрозе темеље процеса европских интеграција", наведено је у саопштењу.

Истакнуто је да одговорност за суочавање са мигрантском кризом не може да спадне само на једну државу.

Како се истиче, ефикасна решења морају узети у обзир принципе солидарности и поштеног дељења терета а Грчка делује у том правцу.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом