Читај ми!

Пусић: Вучић има већи проблем него што се мислило

Потпредседница Владе Хрватске и министарка спољних послова Весна Пусић каже да премијер Србије Александар Вучић "има већи проблем" него што се раније мислило.

"Значи да господин Вучић има још већи проблем него што се мислило", одговорила је Весна Пусић на питање новинара у Загребу о Вучићевој одбрани министра рада Александра Вулина, који је на комеморацији жртвама усташког логора Јадовно, кардинала Алојзија Степинца назвао "усташким викаром".

Пусићева је додала да Хрватска не сме да се спушта на тај ниво, преноси Бета.

"Провинцијално понашање и срозавање Хрватске на тај ниво само показује да људи који то чине заиста нису у стању и дорасли да воде једну озбиљну земљу, него се искључиво спуштати на тај ниво и набацивати се блатом с људима с којима Хрватска нема шта да разговара", рекла је хрватска шефица дипломатије, али није прецизирала кога сматра провинцијалцем.

Говор српског министра рада у недељу у Јадовну у Хрватској, у којем је, међу осталима, кардинала Алојзија Степинца назвао "усташким викаром" и индиректно прозвао хрватску председницу Колинду Грабар Китаровић због полагања венаца у Блајбургу у Аустрији, изазвао је оштре критике хрватских политичара.

Хрватска председница је изјавила да је Вулин проблем премијера Србије Александра Вучића и да је основно кућно васпитање да кад дођете у туђу кућу поштујете њене укућане.

Поједини опозициони политичари заложили су се да се Вулину забрани улазак у Хрватску.

Реаговала је и Загребачка надбискупија, која је у саопштењу оценила да је Вулинова изјава о кардиналу Степинцу "за католичке вернике вређање најдубљих осећања, за Хрвате понижавајућа, а за сваког истинољубивог човека гажење истине".

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом