четвртак, 28.11.2013, 20:05 -> 20:14
štampajБугарска, бодљикава жица према Турској
Бугарске власти одлучиле да поставе бодљикаву жицу у дужини од 30 километара на 274 километара дугој граници са Турском како би спречили улазак илегалних имиграната из те земље. Жица висине три метра биће постављена до фебруара 2014. године.
Како би спречили улазак илегалних имиграната из Турске, бугарске власти одлучиле су да поставе бодљикаву жицу у дужини од 30 километара на 274 километара дугој граници са том земљом.
Министар одбране Ангел Најденов изјавио је да ће жица висине три метра бити постављена до фебруара 2014. године.
Жица ће се протезати дуж шуме и брдовитог подручја, јер је на том месту смањена видљивост граничне патроле.
Власти у Софији одбациле су критике јавности да се жица поставља како би се спречио улазак избеглица из Сирије и других ратом захваћених подручја у Европску унију .
У време Хладног рата бугарске власти постављале су жицу на границе како би спречили грађане да оду на Запад. Те жице уклоњене су 2004. године, када је Бугарска ушла у НАТО.
Сједињене Државе су 2010. године, четири године пошто је усвојен закон, направиле жичану ограду на граници са Мексиком, како би спречиле прилив имиграната.
Шпанија је недавно завршила постављање бодљикаве жице на ограду која дели њену северноафричку територију Мелиља од Марока, једне од кључних тачака преко које илегални имигранти улазе у Европу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 14
Пошаљи коментар