Читај ми!

Специјалци чувају министра пољопривреде

Породичну кућу хрватског министра пољопривреде Тихомира Јаковине чувају специјалци. Неки ратари прете да ће испред министрове куће истрести фекалије, пошто није договорена исплата преосталог дела подстицаја и боља откупна цена пшенице.

Полицијски специјалци чувају породичну кућу хрватског министра пољопривреде Тихомира Јаковине у Буковљу покрај Славонског Брода након што је неко од незадовољних пољопривредника запретио да ће му испред куће истрести фекалије.

Ова претња пољопривредника упућена је пошто је њихов разговор са министром о исплати преосталог дела подстицаја и бољој откупној цени пшенице завршио неуспехом.

Портпаролка Полицијске управе бродско-посавске Ката Нујићрекла је да напада или претњи по живот није било, а полиција је одлучила да поступи превентивно како се не би догодило нешто нежељено", рекла је , пренели су хрватски медији.

Нујић је објаснила да се полиција испред министрове куће налази из безбедносних разлога и да до сада није било никаквих изгреда ни интервенције полицијских службеника.

Председник Координације сељачких удружења Славоније и Барање Драгутин Дукић рекао је да не одобрава претње министру и његовој имовини.

"Једно је министар, а друго његова породица и имовина. Увек ћу подићи свој глас против министра када ради противно интересу сељака и пољопривреде, али у његову породицу и приватну имовину никако се не сме задирати", рекао је Дукић.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 12. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом