уторак, 27.11.2012, 21:59 -> 10:35
štampajМекедонски реис позива на уједињење Албанаца
Уједињење албанских земаља је Божја воља и зато ми имамо обавезу да то вратимо као што је било раније, рекао поглавар Исламске заједнице у Македонији реис Сулејман Реџепи. Албанија ће имати јединствену границу коју је направио Бог, каже реис Реџепи.
Поглавар Исламске заједнице у Македонији реис Сулејман Реџепи позвао је на обједињавање свих албанских територија јер, како наводи, то је Божја воља.
"Уједињење албанских земаља је Божја воља и зато ми имамо обавезу да то вратимо као што је било раније. Уједињење снага албанског народа на свим нивоима ће постати реалност, а Албанија ће имати јединствену границу коју је направио Бог", рекао је реис Реџепи у интервјуу за Журнал плус на албанском језику.
У сусрет сутрашњем обележавању 100. годишњице албанске независности и Дана албанске заставе, Реџепи каже да је веома забринут за позицију Албанаца јер не може ни да замисли да људи живе у пет држава.
На национално уједињене Албанаца недавно је позвао и албански премијер Саљи Бериша.
Бериша је тај позив поновио на митингу у понедељак увече у Скопљу којем је, поред политичких представника Албанаца у Македонији, присуствовао и косовски премијер Хашим Тачи.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 15
Пошаљи коментар