субота, 18.08.2012, 11:00 -> 16:28
štampajПожар угрожава Трогир
На подручју Трогира ноћас избио пожар, који је у једном тренутку запретио самом граду. Јадранска магистрала у том подручју затворена за саобраћај.
Пожар који је синоћ букнуо на трогирској депонији, у месту Плано, током ноћи се проширио на околна брда и захватио велико подручје. Ватра је, пред јутро, запретила првим кућама у Трогиру, али су ватрогасци успели да их одбране.
Јадранска магистрала кроз Трогир је затворена за саобраћај.
Према проценама изгорело је око 600 хектара траве, ниског растиња, макије и борове шуме.
Државна управе за заштиту и спасавање саопштила је да пожар гасе ватрогасци из Сплита и околних места, уз помоћ два хеликоптера са уређајем за гашење и три канадера.
Пожар на отвореном простору код Имотског, на подручју Вињани Горњи, је у међувремену угашен, а код Омиша на подручју Дуће је локализован.
На подручју Вињани Горњи изгорело је 12 хектара борове шуме, а код Омиша 200 хектара ниске и високе борове шуме и макије.
Гашење пожара на отвореном простору на подручју Дазлине и даље траје, као и код Отрића на подручју Сеоци уз границу са Босном и Херцеговином.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар