уторак, 14.02.2012, 09:24 -> 19:21
štampajЗемљотрес на северу Грчке
Земљотрес јачине 5,4 степени по Рихтеровој скали погодио север Грчке. За сада нема извештаја о евентуалним жртвама или штети.
Север Грчке погодио је земљотрес јачине 5,4 степени. За сада нема података о евентуалној штети, жртвама или повређенима, саопштиле су власти те земље.
Према подацима Атинског геодинамичког института, земљотрес чији је епицентар био у мору догодио се око два по средњеевропском времену, на 243 километара северно од Атине.
Епицентар је био у водама код полуострва Атос на којем се налазе бројни манастири, укључујући Хиландар.
У Солуну још нема информација о последицама ноћашњег земљотреса у 1,30 чији је епицентар био само 15 километара од административног центра Свете Горе, Кареје. Пошто је епицентар био изузетно плитко под морским дном Егејског мора, рачуна се са тиме да су оштећења објеката неминовна.
Амерички геолошки завод проценио је потрес на 5,3 степени. Уобичајено је да процене једног земљотреса варирају од земље до земље.
Грчка се налази у сеизмички активној зони, у којој се сваке године догоди на стотине земљотреса, али огромна већина не изазове штету. Међутим земљотреси су ретко на скали изнад 5.
На другом крају Грчке, западно од Пелопонеза, острво Закинтос у Јонском мору, погодио је данас у 15,30 други земљотрес, јачине 4,3 по Рихтеру.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар