Читај ми!

Нереди у Приштини

Сузавац и каменице током посете Борислава Стефановића Приштини. Протест организовао Покрет за самоопредељење Ветевендосје. У диму сузавца повређено двадесетак демонстраната и полицајаца, уништено неколико возила.

Протест покрета на чијем се челу налази Аљбин Курти измакао је контроли у тренутку док је у Приштини текао разговор шефа српског преговарачког тима Борислава Стефановића и заменика косовског премијера Хајредина Кучија.

Присталице покрета Ветевендосје су каменицама, кесама напуњеним црвеном бојом и флашама  засули возила паркирана испред зграде косовске владе, после чега је полиција одговорила сузавцем и пендрецима.

У општем хаосу који је уследио повређено је десет полицајаца и шест демонстраната, рекао је портпарол косовске полиције Брахим Садрију. Повређени су и Аљбин Курти и други човек Покрета Ветевендосје Глаук Коњуфца.

Полиција је успела да потисне демонстранте у споредне улице, али се они и даље не разилазе.

Претходно, на Стефановићев аутомобил, на изласку из Приштине према селу Чаглавици, бачена је кутија стиропора. Кутија је бачена из камиона који је био паркиран поред пута.

Инцидент је потврђен и у косовској полицији, чија су возила била у пратњи аутомобила Стефановића.

Према наводима полиције, издат је налог јединицама на терену да особа која је бацила стиропор са камиона и власник тог возила буду приведени.

Број коментара 25

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 11. август 2025.
31° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом