Читај ми!

Ђурић са Гутересом: Хапшење Поповића покушај застрашивања Срба и урушавања дијалога

Министар спољних послова Србије Марко Ђурић разговарао је телефоном са генералним секретаром Уједињених нација Антониом Гутересом и том приликом истакао дубоку забринутост Србије због хапшења Игора Поповића, члана српског преговарачког тима, као и због малтретирања и притварања других Срба на Косову и Метохији.

Шеф српске дипломатије указао је да такви поступци представљају опасан покушај застрашивања српске заједнице и урушавања дијалога.

У телефонском разговору је нагласио да Србија очекује јасан и принципијелан ангажман међународних актера, а посебно Мисије УН на Косову (УНМИК), чије присуство остаје од кључног значаја за заштиту права и безбедности нашег народа на терену, саопштило је Министарство спољних послова.

Ђурић је, такође, истакао да ће Србија наставити да буде поуздан подржавалац рада Уједињених нација и део решења за очување мира и стабилности, у складу са Повељом УН која остаје камен темељац међународног права и гарант равноправности међу државама.

Министар Ђурић је, том приликом, поручио да је поштовање овог оквира једини пут очувања стабилности у нашем региону и у свету.

петак, 01. август 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом