Група грађана блокирала је у 19 сати раскрсницу код Футошке пијаце у Новом Саду. Блокада је тренутно и у Петроварадину, а током вечери су најављене и на раскрсници код ГСП-а, код НИС-а и на кружном току код "Лидла" на Булевару Европе.
Студенти у блокади и грађани Ниша блокирали су око 20 сати раскрсницу на Синђелићевом тргу, у центру града. Најављено је да ће на овом тргу, где се налази зграда Основног суда у Нишу, бити приказан кратки филм “Ово није филм о студентима” Огњена Ранђеловића, студента Фиолозофског факултета у Нишу.
Под слоганом "Једи, спавај, блокирај, понављај" вечерас се окупила група грађана на кружном току код Костурнице у Крушевцу. Саобраћај се на раскрсници одвија са повременим застојима.
Поново блокиран саобраћај код Ложионичког моста на магистралном путу Ужице-Златибор.
Чачани су и вечерас од 18 часова блокирали кружни ток ''код Моравице'' у центру града.
Шапчани су и вечерас блокирали раскрсницу код библиотеке и музеја. Неки од њих на улици играју стони тенис, бадминтон и одбојку. Током вечери, шеснаестоминутном тишином одали су пошту настрадалима на Железничкој станици у Новом Саду.
Панчевци су се окупили у центру града испред зграде Суда и након тога кренули су главном улицом ка надвожњаку на северу града. Уз пут прошли су поред куће градоначелника коју су обезбеђивали припадници полиције. Инцидената није било. Око 21 сат блокиран је надвожњак преко којег се иде према Опову, Ковачици и околним селима. Најављено је да ће блокада надвожњака трајати до 22 сата.
Грађани Ваљева после протестне шетње центром града, блокирају раскрсницу Карађорђеве и Душанове улице. За сада нема полиције.
Део грађана Лесковца који подржавају студенте и траже расписивање ванредних избора и вечерас се окупио у 20 сати испред Технолошког факултета. Улицом 28. марта дошли су до самог улаза у град где су блокирали Булевар Николе Пашића код фабрике "Јура". Вечерашња акција носи назив "Трећа смена". Полиција је присутна дуж Булевара како би преусмерила саобраћај, али и на месту блокаде.
Група Крагујевчана се, на позив студената у блокади и грађана, окупила најпре на Ђачком тргу код Прве крагујевачке гимназије. Затим су прошетали градским улицама и блокирали раскрсницу код "Штафете". Део главне улице, прогласили су, како кажу, пешачком зоном.
Блокада раскрснице и на уласку у Тополу из правца Аранђеловца.
Коментари