Председник Вучић у дводневној посети Француској, састаје се са Макроном

Председник Србије Александар Вучић борави у дводневној посети Француској, где ће учествовати на петом Париском форуму о миру.

Првог дана посете, председник Вучић састаће се са председником Француске Емануелом Макроном у Јелисејској палати.

Током другог дана боравка у главном граду Француске, председник Вучић имаће низ билатералних сусрета са европским и званичницима земаља учесница Форума, саопштено је из Председништва.

Међу њима су председница Мађарске Каталин Новак, високи представник Европске уније за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ и специјални представник Европске уније за дијалог Београда и Приштине и друга регионална питања Западног Балкана Мирослав Лајчак.

Након билатералних сусрета, председник Вучић присуствоваће поподневној сесији Париског форума о миру.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом