Да ли су избори у Шапцу коначно завршени, чека се реч ГИК-а
Српска напредна странка је по трећи пут прогласила победу, док је за носиоца листе Шабац је наш - Небојшу Зеленовића и трећи круг избора протекао у бројним неправилностима. На пет бирачких места, два у граду и три у селима, од 5.829 бирача, гласало је мање од 50 одсто.
Ни након јучерашњег другог понављања избора у Шапцу је неизвесно да ли су избори за локалне одборнике завршени.
Према резултатима напредњака, СНС је убедљиво победио и и на поновљеном гласању, а укупно уз пет јучерашњих и са 95 бирачких места у претходним гласањима, имају 37 од 69 одборника, док листа Небојше Зеленовића има 15 мандата мање.
У скупштинском сазиву, према њима су са седам мандата листа "Нови тим за Шабац" и са једним одборником Руска странка, Европска зелена партија и Прилика.
Према информацијама из штаба Небојше Зеленовића, гласови на једном бирачком месту у граду су због вишка листића неколико пута пребројавани, што је, ако се потврди, услов за понављање избора на том бирачком месту и наставак изборног процеса.
Чека се званичнино оглашавање Градске изборне комисије.
"Шта је воља грађана овог града, сасвим је јасно шта људи желе у Шапцу, сасвим је јасно да Шапчани верују Александру Вучићу и ту нема дилеме", каже Дарко Глишић, председник Извршног одбора СНС-а.
Небојша Зеленовић каже да се борба наставља, да су избори нерегуларни и да за то имају доказе.
"Биће нових кривичних пријава", поручио је Зеленовић.
Коментари