Дачић: Важно да нађемо заједнички језик, ко год да је председник Хрватске

Ко год да је изабран за председника Хрватске, обавеза свих је да пробамо да нађемо заједнички језик у интересу будућности, рекао је министар спољних послова Ивица Дачић, коментаришући избор Зорана Милановића за новог председника Хрватске.

Дачић је, позивајући се и на речи председника Александра Вучића, истакао да се овде током тамошње кампање није говорило о изборима у Хрватској јер је Србија код њих увек негативна тема, као и код свих којима смета јака Србија.

"Ко год да је изабран, обавеза свих треба да буде да пробамо на нађемо заједнички језик, у интересу будућности. Ми нисмо говорили ништа о изборима у Хрватској, нити је то, уопште, тема неких наших политичких расправа. Ми желимо да Хрватска искористи на најбољни могући начин председавање ЕУ, да нешто уради за Западни Балкан у целини и за наше билатералне односе", истакао је Дачић за Танјуг.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом