Тачи и Харадинај поздрављају именовање Гренела за изасланика

Представници Косова поздравили су одлуку америчког председника Доналда Трампа о именовању амбасадора САД у Немачкој Ричарда Гренела за специјалног изасланика америчке администрације за дијалог између Србије и Косова.

Косовски председник Хашим Тачи поздравио је именовање Гренела, наводећи да се ради о кораку ка "међународној консолидацији косовске државности".

"То је још један доказ да председник Трамп и америчка администрација стоје са нама на сваком важном кораку. Сада смо још сигурнији у процес дијалога и у прилику да од Србије добијемо признање и чланство у Уједињеним нацијама и на тај начин довршимо међународну консолидацију наше државе", написао је Тачи.

Уз коментар да је то добра вест за регион, Тачи је закључио – "увек смо говорили да верујемо да имамо срећу да имамо Сједињене Државе".

Премијер у оставци Рамуш Харадинај написао је поводом именовања Генела да ће "заједно да раде на безусловном дијалогу како би постигли међусобно признавање у постојећим границама".

Министар спољних послова у оставци Беџет Пацоли рекао је да именовање Генела "показује посвећеност Сједињених Држава процесу и лични интерес Доналда Трампа за постизање међусобног признавања Косова и Србије".

"Последњих недеља увек сам понављао да нова влада мора закључити дијалог. Наша главна дужност и стратешки интерес је повезивање са нашим партнерима, рад са пријатељима. Председник Трамп жели да Србија коначно призна Косово и ми ћемо подржати овај циљ, јер је то у интересу Косова", навео је Пацоли.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом