Вучић и Хависто: Интензивирати контакте српских и финских компанија
Председник Александар Вучић састао се са министром спољних послова Финске Пеком Хавистом и изразио задовољство због заједничког обележавања значајног јубилеја – 90 година од успостављања дипломатских односа двеју земаља, о чему сведочи и изложба у Архиву Југославије.
Александар Вучић је захвалио министру Хависту на подршци европском путу Србије, истакавши да је континуирана и активна подршка значајна, посебно имајући у виду шестомесечно председавање Финске Савету ЕУ.
Током сусрета, Вучић је изразио задовољство због финских инвестиција у Србији, али су двојица саговорника констатовали да у економској сарадњи нису довољно искоришћене могућности.
Изразили су наду да ће контакти између српских и финских компанија бити интензивнији, с обзиром на то да је почетком јуна успостављен директан лет између Београда и Хелсинкија, што ће погодовати и развоју сарадње у области туризма.
Председник Вучић је обавестио министра Хависту и о разлозима застоја дијалога између Београда и Приштине, истакавши да је Србија спремна да се врати дијалогу по укидању такси, јер се искрено залаже за постизање стварног и одрживог компромиса у решавању питања Косова и Метохије.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 4
Пошаљи коментар