Српска листа: Омогућити Спасојевићу и Рошићу да се бране са слободе

Српска листа је затражила од међународне заједнице да најхитније омогући Недељку Спасојевићу и Марку Рошићу да се бране са слободе, а приштинско тужилаштво позива да изађе са конкретним доказима.

У саопштењу Српска листа наводи да је одлука да се "поново, без икаквих доказа и на основу лажних сведочења продужи притвор Недељку Спасојевићу и Марку Рошићу, који су више од 150 дана невини заточени у казамату" превршила сваку меру.

"Српска листа очекује од надлежних органа да се држе закона, а не политичких игрица, а од међународне заједнице да се укључе у овај процес и да се нашим суграђанима најхитније омогући право да се бране са слободе или да тужилаштво изађе са конкретним доказима", истиче се у саопштењу.

Став да наши суграђани треба да доказују своју невиност уместо да тужилаштво доказује њихову кривицу је класично институционално насиље, незабележено на тлу Европе, наводи Српска листа.

"Тишина Европске уније на драстично кршење права наших суграђана је апсолутно неприхватљива и ми не можемо то разумети. Одлуком да правду затраже штрајком глађу најбоље показује у каквој ситуацији су Недељко Спасојевић и Марко Рошић, као и правосудни систем на Косову и Метохији", закључила је Српска листа.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом