Вучић: Тражиће нам да признамо КиМ
У Великој сали Центра "Сава" одржава се седница проширеног састава Извшрног и Главног одбора Српске напредне странке. Лидер странке и председник Србије Александар Вучић рекао је да ће се од Србије тражити да призна независно Косово. Опозицији је поручио да је добродошла у парламент, али да ултиматуми неће бити испуњени.
Више хиљада делегата Српске напредне странке (СНС) присуствује седници у Центру "Сава".
Лидер СНС-а Александар Вучић је рекао да очекује да ће се у Берлину тражити промена формата разговора о Космету и да се разговори наставе пре укидања таксе. Од Србије ће се, каже, тражити признање пуне независности и територијалне целовитости Косова и Метохије.
"Али, по цену, коју ја треба да платим, нећу пристати на дијалог без претходног укидања такси", рекао је Вучић.
Рекао је да су на седници Председништва СНС-а разговарали о три кључне теме – припремама за скуп 19. априла "Стоп насиљу и будућност Србије", ситуацији на КиМ и актуелној политичкој ситуацији и, потенцијалном расписивању избора.
Вучић је рекао да је та странка у претходних шест и по година покушала да промени земљу. Навео је да је, када је он дошао на власт, Србија била готово сасвим разорена земља. Има много разлога због чега је данас, каже, делимично задовољан, али да је незадовољан што и даље има људи који су сиромашни и тешко живе.
Најавио је да ће, ако до 6. маја не буду укинуте таксе на српску робу, бити одржана посебна седница Главног одбора СНС-а, на којој ће изаћи са мерама против Приштине. Тада ће бити шест месеци откако је Приштина увела таксе на робу из централне Србије.
Вучић је поручио да велики скуп који је заказан за 19. април у Београду, у оквиру кампање Будућност Србије, неће почети све док не буду могли сви да дођу и да ће бити "пробијена свака блокада коју покуша да постави опозиција да би спречила људе да дођу у Београд".
Он је на тај начин одговорио на најаве из Савеза за Србију да није искључена блокада путева по Србији, како би присталице СНС-а биле спречене да дођу на скуп 19. априла.
Лидер СНС-а је рекао и да је видео нову енергију странке. Одједном су у први план изашли и почели да се боре за свој народ неки људи које нисам раније могао да видим, рекао је Вучић.
"Нема испуњавања ултиматума опозиције"
Вучић, који је и председник Србије, рекао је да је опозиција добродошла у парламент, али да нема испуњавања њихових ултиматума.
"Можете да урадите шта год хоћете, да уцењујете Србију не можете", нагласио је Вучић.
Како је рекао, један захтев се односи на РЕМ, иако по закону то не може да се испуни. "Они то раде да би Ђилас и Шолак могли контролишу неке медије", констатовао је Вучић.
Други захтев се, каже, односи на РТС, што би, опет, ишло њима у корист.
Трећи захтев је, додаје, у вези са изборним законима, које су, подсетио је, "сами донели док су били на власти, а данас им не ваљају".
Вучић је рекао да су спремни да разговарају о томе, и да су им упутили позив за разговор у парламент, јер је скупштина једино место за то.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 29
Пошаљи коментар