Цесид предлаже мере за бољу изборну комуникацију

Центар за слободне изборе и демократију предложио је више мера којима би се регулисала изборна комуникација. Између осталих, то су увођење обавезног и систематског мониторинга медија, који би обављао РЕМ, увођење санкција за кршење изборне тишине, те строжије дефинисање правила за политичко оглашавање и оглашавање ван предизборне кампање.

Цесид у саопштењу за медије наводи да, имајући у виду раније изборне кампање, осим ових промена у регулисању изборне комуникације, предлаже и да се јавно објављују ценовници политичког оглашавања на почетку кампање, те да се у кампањама обрати додатна пажња на понашање штампаних и онлајн медија, било кроз обавезно формирање надзорног одбора за праћење избора или кроз увођење регулаторног тела за надзор штампаних и онлајн медија у изборним кампањама.

Ове препоруке Цесид је понудио и како би се покренуо дијалог о реформи изборног законодавства, те подсећа на своје предлоге за реформу изборног система, изборне администрације и за реформу финансирања изборне кампање.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом