Бериша: Промет робе из Србије и БиХ пао за више од 99 одсто

Готово потпуно је блокиран промет роба из Србије и БиХ на Косово после увођења додатних такси од 100 одсто, изјавио је генерални директор косовске царине Бахри Бериша.

Приштина је одлуку о повећању од 100 одсто такси за робу из централне Србије и БиХ донела 21. новембра прошле године, а уочи Нове године та мера је проширена и на робу страних фирми које производе у Србији.

Бериша каже да је у том периоду промет износио укупно 60 милиона евра из обе земље, а да је сада свега неколико стотина хиљада, пренела је Газета експрес.

Према његовим речима, ефекат уведених мера за Приштину је повећање локалних производње.

Бериша каже да је на косовском тржишту било највише робе из Србије, затим из Немачке, Турске, Италије, Кине и, на крају, Албаније.

Напомиње да је период од месец дана био кратак да би се склопили нови уговори за добављање роба које би на косовском тржишту замениле робу из Србије и БиХ.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом