Апостолова: Нема рока за добијање визне либерализације
Шефица Канцеларије ЕУ у Приштини Наталија Апостолова одговорила је министарки за интеграције Дурати Хоџа да се још не може говорити о датуму добијања визне либерализације за грађане Косова.
Хоџа је поводом Дана Европе рекла да се нада да ће наредних дана Приштина бити ближе ЕУ, алудирајући на добијање визне либерализације.
Хоџа је рекла да је Косово испунило све обавезе и да ће наредних месеци грађани Косова имати визну либерализацију.
Апостолова, пак, каже да је Приштина до сада учинила највећи део посла да би се добила визна либерализација, али да још увек постоје изазови које треба превазићи.
Шефица Канцеларије ЕУ је рекла да се у овом тренутку не може говорити о року када би Косову могле бити укинуте визе.
Министарка Хоџа и Апостолова су ово изјаве поводом обележавања 9. маја, Дана Европе, пренели су приштински медији.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар