Чешка амбасадорка у опроштајној посети код Вучића
Председник Републике Србије Александар Вучић примио је у опроштајну посету амбасадорку Чешке Републике Ивану Хлавсову и захвалио јој што је својим дипломатским умећем, током мандата у Београду, оставила трајан траг у историји традиционално добрих веза двеју земаља, учинивши их још садржајнијим.
Александар Вучић је изразио је задовољство што односе Србије и Чешке карактерише међусобно поштовање и разумевање.
Такође је рекао да се нада да ће интензивна сарадња двеју земаља наставити да се продубљује и јача како кроз политички дијалог, тако и кроз трговинску размену и инвестиције.
Хлавсова је истакла да је током четири године боравка у Београду имала велику подршку и помоћ државних институција, као и да је свуда у Србији наилазила на добар пријем и отворена врата.
Поновила је снажну подршку Чешке евроинтеграцијама Србије, која није само политичка, већ се одвија и кроз многе пројекте помоћи.
Председник Србије је амбасадорки Хлавсовој пожелео много успеха у будућем раду на новој дужности у Министарству спољних послова Чешке Републике.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 7
Пошаљи коментар