Вучић примио акредитиве амбасадора

Председник Србије Александар Вучић примио је акредитивна писма новоименованог амбасадора Аустрије Николауса Лутеротија кога је том приликом упознао са неодрживим стањем дијалога Београда и Приштине. Акредитиве предало још осам амбасадора.

Вучић је амбасадору пренео да је Србија потпуно испунила обавезе из Бриселског споразума, "док друга страна није урадила ништа по питању Заједнице српских општина, једине обавезе коју су они имали", саопштила је Служба за сарадњу са медијима председника.

Лутероти је Вучићу пренео поздраве председника Аустрије Александра ван дер Белена и његову поруку да прихвата позив за званичну посету Србији.

Председник Србије и аустријски амбасадор су се сагласили да је политички дијалог између две земље интензиван и садржајан, јер у Београд сутра долази министарка спољних послова Карин Кнајсл, што је, после званичне посете председника Вучића Аустрији и посете вицеканцелара Штрахеа Србији, трећа узајамна посета на највишем нивоу од почетка године.

Председник Вучић је истакао да Србија веома цени подршку Аустрије у процесу европских интеграција, изразивши очекивање да ће она посебно доћи до изражаја током аустријског председавања Европској унији у другој половини 2018. године.

Он је у исто време истакао и значајну помоћ Аустрије у успостављању стабилности на Западном Балкану, кроз велико ангажовање те земље у Берлинском процесу, наводи се у саопштењу.

Пожелевши амбасадору Лутеротију добродошлицу и успешан дипломатски мандат у Београду, председник Вучић је изразио задовољство што ће Аустрију у Србији представљати један од најближих сарадника канцелара Курца.

Амбасадор Лутероти је, наиме, донедавно био на функцији његовог спољнополитичког саветника, обављајући ту дужност и док је Курц био шеф аустријске дипломатије.

Двојица саговорника су, с обзиром на то да је Аустрија један од најзначајнијих економских партнера Србије, изразили интерес за интензивирање економске сарадње, како кроз повећање робне размене, тако и кроз још веће присуство аустријских инвеститора на српском тржишту. С тим у вези, амбасадор Лутероти упознао је председника Вучића са позитивним економским кретањима у Аустрији, навопди се у саопштењу.

Вучић примио акредитиве још 8 амбасадора

Вучић је примио акредитивна писма још осам амбасадора који представљају своје земље у Србији на нерезиденцијалној основи.

Председник Вучић је амбасадорима рекао да могу да рачунају на његову велику подршку у раду, као и на добру сарадњу са државним органима Србије, без обзира на то што нису стално у Београду, саопштила је Служба за сарадњу са медијима председника. 

Очекује да Србија са свим земљама, чији су амбасадори данас предали акредитивна писма, унапреди политички дијалог и економске везе, с обзиром на постојеће могућности.

Акредитивна писма су предали: Чаилерт Лимсомбун, амбасадор Краљевине Тајланд, Зенебу Тадесе Волдецадик, амбасадор Савезне Демократске Републике Етиопије, Батир Курбанмурадович Нијазлијев, амбасадор Туркменистана, Кере Диједоне, амбасадор Буркине Фасо, Орла О`Ханрахан, амбасадор Ирске, Марис Клишанс, амбасадор Републике Летоније, Лурдес Жисел Антонија Викторија-Крусе, амбасадор Доминиканске Републике и Паулина Пејшенс Абајаге, амбасадор Републике Гане. 

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 17. април 2026.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом