Покрет "Доста је било" позвао грађане да буду контролори на изборима
Сваки глас је драгоцен и он се брани контролом на бирачким местима, поручује Покрет "Доста је било".
Покрет "Доста је било" је оценио да се премијер Александар Вучић спрема да на председничким изборима "понови крађу" гласова са парламентарних и позвао грађане да се пријаве да буду контролори тог покрета на изборима.
"Вучић је украо око 300.000 гласова на изборима прошле године и спрема се да на председничким изборима понови крађу јер је то једини начин да остане на власти у ситуацији кад му се рејтинг стрмоглављује. Глас сваког од нас је највреднија имовина и у сваком гласу крије се изворна моћ демократије, моћ да се одлучује о будућности. Вучић има план да изигра право грађана да одлучују и ми му то нећемо дозволити", наводи се у саопштењу.
Тај покрет је најавио да припрема мрежу контролора на бирачким местима, јер је то једини начин да се одбрани демократија и сваки глас.
"Сваки глас је драгоцен и он се брани контролом на бирачким местима. Потребно нам је око 17.000 контролора, за свако бирачко место по два", навео је тај покрет и позвао грађане да се пријаве преко онлајн формулара и буду контролори.
Додаје се да је улога контролора на бирачким местима да будно прати излазност бирача и омогући тачне, проверене и брзе информације о томе, да прати и упозори на кршење изборних правила на самом бирачком месту, да спречи гласање уместо неког другог или гласање под притиском и да обавести о сваком кршењу изборних правила.
"Веома важан посао контролора је да учествује у бројању гласачких листића и да не дозволи преправљање и фалсификовање бирачких записника. Управо фалсификовање записника са бирачких места које је масовно примењено на изборима у априлу 2016. године омогућило је Александру Вучићу да украде девет одсто гласова. Ово не сме да се понови... Наша земља, не њихова држава", саопштио је Покрет "Доста је било".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар