Јоксимовићева са представницима нордијских држава

Министарка задужена за европске интеграције Јадранка Јоксимовић, разговарала је са дипломатским представницима нордијских земаља о европским интеграцијама Србије и јачању међусобних економских односа.

Састанку су присуствовали амбасадор Финске Перти Иконен, отправник послова данске амбасаде Мортен Хенсен, као и други секретар амбасаде Норвешке Мари Нордмо, саопштено је из Владе Србије.

Јадранка Јоксимовић је истакла да напредовањем у процесу европских интеграција и спровођењем реформи у циљу унапређења пословног амбијента и подизања инвестиционог рејтинга, "Србија упућује позитиван сигнал да је стабилна земља за инвестирање".

Она је нагласила важност очувања динамике процеса европских интеграција и изразила очекивање да нордијске земље препознају "важност тренутка за подршку ЕУ путу Србије".

Суштина европских интеграција је стварање уређеног друштва и модерне, функционалне државе и то је један од разлога због чега се оне посматрају као део унутрашњег развојног плана владе, нагласила је Јоксимовићева.

Саговорници су разговарали и о оснаживању економске сарадње, јачању активности на том пољу и унапређењу пословних веза, наводи се у саопштењу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом