Обрадовић: Објавити коме су одаване државне тајне

Ако не добијемо имена оних којима су одаване државне тајне, јасно је да власт штити страну обавештајну службу која нас је шпијунирала, сматра лидер Двери Бошко Обрадовић.

"Ако немате имена оних који су ухапшени, ако се не зна коме су одавали државне тајне, онда се поставља питање да ли је то виртуелна стварност или то стварно постоји", рекао је Бошко Обрадовић новинарима у скупштини.

Обрадовић је навео да Двери подржавају активности српских професионалаца у службама Државне безбедности, који се баве контраобавештајним радом и да, уколико је истина да су ухапшени шпијуни који раде за стране агентуре, то представља велики искорак.

Лидер Двери је указао и на важности бављења контраобавештајном делатношћу.

"Важно је зато што оне информације које шпијуни достављају страним западним службама овде у Србији, после служе за уцењивање српских бизнисмена и политичара и то је разлог зашто се неки политичар ставља у функцију страних интереса и жртвује државне и националне", сматра Обрадовић.

Према његовом мишљењу, политичари су годинама и деценијама уназад заправо уцењени на личном нивоу и спремни су да жртвују државу да би спасили себе, да би дошли на власт, да би се обогатили.

Због тога је, каже Обрадовић, веома важно да се зна да ли је ово ријалити шоу којим се замајавају грађани Србије или постоји безбедносна опасност.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом