"Отварање поглавља конкретна политичка порука"

Државни секретар у Министарству за спољне послове и међународну сарадњу Италије Винћенцо Амендола поручио је у разговору са шефом српске дипломатије Ивицом Дачићем да ће отварање преговарачких поглавља 23 и 24 пружити конкретну политичку поруку наставку евроинтеграција Србије.

Амендола је истакао је да је Италија започела припреме за председавање Самитом о Западном Балкану (Берлински процес), који ће бити одржан у Риму у јулу 2017. године, саопштено је из Министарства спољних послова.

Тим поводом, гост из Италије предложио је јачање билатералног дијалога и развијање сарадње на конкретним пројектима из области инфраструктуре, уз укључивање италијанских малих и средњих предузећа.

Министар Дачић је рекао да Србија високо цени континуирану подршку Италије на њеном путу евроинтеграција и поздравио одржавање Самита о Западном Балкану у Риму наредне године.

Изражено је обострано задовољство високим нивоом билатералних односа и исказана спремност за њихово даље унапређење у свим областима од обостраног интереса, наведено је у саопштењу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 02. март 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом