Вучић и Пуповац: Неопходан дијалог Београда и Загреба

Председник Владе Србије Александар Вучић састао се са председником Српског националног већа из Хрватске Милорадом Пуповцем. Током састанка је исказан висок степен сагласности о потреби обнове сарадње и дијалога двеју земаља.

Премијер Вучић и Пуповац разговарали су о стању односа Србије и Хрватске и актуелном положају Срба у Хрватској, при чему је изражено очекивање да ће се атмосфера променити на боље, а објективне тешкоће, са којима се суочавају Срби у Хрватској, решавати у дијалогу власти и представника српског народа у Хрватској.

Премијер Вучић је још једном истакао опредељеност Србије за изграђивање добросуседских односа са Хрватском, регионалну сарадњу и сарадњу у оквиру евроинтеграција, саопштено је из владе Србије.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом