Јовановић: Сарадња са Хагом обавеза Србије

Лидер ЛДП Чедомир Јовановић сматра да је сарадња са Хашким трибуналом законска обавеза Србије и да Влада у слабостима које је суд показао током процеса Војиславу Шешељу не сме тражити, како је рекао, алиби за аболирање злочинаца и злочина.

"Сарадња са ових судом је не само наша законска обавеза, него и начин да коначно раскинемо са политиком која две деценије уништава Србију и све око ње", оценио је Јовановић у писаној изјави за медије.

Како каже, верује и да ће "последњи пут Војислав Шешељ као трагичан и бизаран експонент ове политике стајати између Србије и њене другачије будућности".

Јовановић оцењује да је током суђења Шешељу Хашки суд испољио бројне слабости и неспремност да се носи са његовом ирационалном самоубилачком тактиком, а тужиластво лошим радом компромитовало рад овог трибунала, али да Влада Србије у томе "никако не сме тражити алиби за аболирање злочинаца и злочина".

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом