Читај ми!

"Ставови у поглављу 35 подложни корекцији“

Министар правде Никола Селаковић каже за РТС да постоји могућност да се повуче амандман Немачке, Велике Британије и Хрватске на нацрт преговарачког поглавља 35 о Косову. Истиче да ће се Србија борити да Косово не уђе у Унеско.

Министар правде Никола Селаковић рекао је, гостујући у Дневнику РТС-а, да је уверен да је оно што је изашло у јавност као предлог одређених ставова о преговарачком поглављу 35 подложно корекцији.

"Једну страну смо чули, другу нисмо. Немачка, Велика Британија су озбиљне државе, као и наш сусед Хрватска, и мислим да је реално да се повуче амандаман, да постоји таква могућност, имајући у виду озбиљност и одговорност Србије", каже Селаковић.

Каже да ће одговор Србије бити озбиљан, одговоран и да ће се чути у наредним данима.

"Све што је везано за поглавље 35 везано је и за договоре који су постигнути у Бриселу. Уколико будемо посвећени томе, имаћемо и више поверења кључних држава, пре свега Немачке", додаје Никола Селаковић.

Кад је реч о захтеву Косова за пријем у Унеско, министар Селаковић истиче да од држава које подржавају позицију Србије у Унеску очекује да укажу на мане и тежак положај српске културне баштине на Косову и Метохији.

"Очекујем и да ће да укажу на скрнављења, рушење цркава, манастира, гробаља и то светска јавност има обавезу да зна. Ми ћемо се борити до краја и дужност нам је да се у тој намери не успе, али је могућ и исход који нама не одговара", напомиње министар правде Никола Селаковић.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом