субота, 10.10.2015, 20:48 -> 20:50
štampajМустафа: Споразум о ЗСО ако је у складу са уставом
Косовски премијер Иса Мустафа изјавио је да се споразум који се односи на Заједницу српских општина неће срповести ако уставни суд оцени да и једна тачка није у складу са уставом.
Мустафа је обраћајући се на Фејсбуку, међутим, подсетио и да се ЗСО формира на основу међународног споразума, који је прихватила косовска скупштина и да се не може говорити о повлачењу потписа, него о спровођењу закона, пренео је Танјуг.
Мустафа је рекао и да за Косово нису проблем ни ЗСО, а ни демаркација за Црном Гором, већ непримењивање закона што, како је навео, стимулише насилничко јуришање да се долази на власт ван демократских правила.
Посланици три опозиционе политичке странке у Скупштини Косова предвођени Самоопредељењем блокирају рад парламента готово три седмице захтевајући да Мустафа повуче потписе са споразума постигнутих са Београдом крајем августа у Бриселу, посебно споразума о формирању Заједнице српских општина, а противе се и споразуму о демаркацији са Црном Гором.
У петак је посланик Покрета Самопредељења Аљбин Курти бацио сузавац у скупштинску салу.
Насиље у парламенту и блокаду осудили су Канцеларија ЕУ, специјални представник Уније на Косову, амбасаде и канцеларије држава чланица ЕУ, ОЕБС, Амбасада Сједињених Америчких Држава у Приштини.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар