Читај ми!

Гашић и амбасадор Јапана о сарадњи у области одбране

Јапан је један од најзначајнијих партнера Србије у Азији и у том правцу би требало градити и сарадњу у области одбране, сагласили су се министaр одбране Србије Братислав Гашић и амбасадор Јапана у Србији Ђуићи Такахара.

Развоју сарадње у области одбране, сматра Гашић, допринело би евентуално поновно отварање Изасланства одбране Јапана у Београду, као и потписивање споразума о сарадњи у тој области, преноси Танјуг.

Како је саопштило Министарство одбране, Гашић је нагласио да Србија сарадњу у области одбране развија са свим државама које за то искажу интерес, на истоку и на западу, на бази партнерства и међусобног уважавања, ради повећања оперативних и функционалних способности Војске Србије.

На састанку је било речи и о безбедносним изазовима на тлу Европе, ситуацији у Украјини, али и о неконтролисаним миграцијама услед сукоба на Блиском Истоку, па је наглашена неопходност тесне сарадње свих чинилаца међународне заједнице ради спречавања преливања и радикализације кризе.

Гашић је захвалио амбасадору Такахари на досадашњој бесповратној помоћи и позајмицама Јапана, у износу од скоро пола милијарде евра.

Истакао је и да Србија посебно памти хуманитарну помоћ након прошлогодишњих поплава, а последњи пример помоћи јапанског народа је и донација 150 хибридних и дизел возила најновије генерације.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом