Читај ми!

Дачић са замеником председника Комисије Афричке уније

Први потпредседник Владе и министар спољних послова Србије Ивица Дачић састао се данас, на маргинама 27. редовног заседања Извршног савета Афричке уније, са замеником председника Комисије Афричке уније Ерастуцом Мвенчом.

У разговору је истакнута обострана жеља за побољшањем сарадње, како са Афричком унијом, тако и са земљама чланицама, каже се у саопштењу министарства спољних послова Србије, преноси Танјуг.

Економска сарадња је, како се наводи, апострофирана као поље на коме је могуће унапредити сарадњу, а изражена је и спремност да се потпише Меморандум о економској сарадњи између Владе Србије и Комисије Афричке уније 27. јуна, приликом посете Србији председавајуће Комисији Афричке уније Нкосазане Дламини-Зуме.

У разговорима је било речи и о међусобној подршци на међународном плану, као и изазовима када је у питању очување мира и безбедности, саопштава Министарство.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом