Читај ми!

Вучић: Слике паљења заставе не доприносе бољем имиџу Србије

Премијер Србије Александар Вучић рекао је да су слике паљења заставе које иду из Београда лоше и да, иако немају везе са државом, неће допринети бољем имиџу Србије. Битно је да привучемо што више инвеститора, али то нећемо учинити тако што ћемо палити заставу државе која је чланица ЕУ, истиче премијер.

Александар Вучић је за Дневник РТС-а истакао да је Србији потребна стабилност, која је важнија него икада пре.

"Оно што је за нас важно је да покушамо да будемо одговорни, да не гледамо у туђе двориште, него у своје", рекао је Вучић коментаришући то што је лидер СРС-а Војислав Шешељ запалио хрватску заставу.

Премијер је истакао да су српски државни органи предузели неопходне мере. Поручио је да је потребно унети мир, разборитост и разум, јер је то важно због Срба у Хрватској и међусобних односа две земље.

Навео је и да ће, чим се буде вратио из Словачке, где је у званичној посети, позвати премијера Хрватске Зорана Милановића.

Поручио је да ће Србија са своје стране зауставити сваку врсту реторике која потпирује негативне страсти и навео да ће замолити Зорана Милановића да чланови хрватске владе покажу нешто више поштовања према Србији.

Премијер Вучић је сигуран да постоји жеља да односи Србије и Хрватске буду бољи.

"Лако је подилазити страстима и емоцијама, али то није довољно добро, говорим о стабилности као најважнијем циљу наше политике", објаснио је Вучић.

Објаснио је да је то посебно важно због економских мера које доводе до добрих резултата, и зато не жели да то буде срушено политичким скандалима и нестабилношћу.

Навео је и да ће српски дипломатски представник остати у Загребу, јер морамо да имамо свог представника у Хрватској и нећемо да шаљемо ниједан лош сигнал Хрватској.

Подсетио је још једном да су надлежни органи предузели неопходне радње и да су поднете кривичне пријаве поводом паљења заставе.

"Апелујем на разум и цивилизовано понашање политичких актера", рекао је Вучић.

Истакао је да је битно да привучемо што више инвеститора и да то нећемо учинити тиме што ћемо палити заставу државе чланице ЕУ.

"Не морате с нечим да се слажете и некога да волите, али не постоји ниједан разлог зашто бисмо палили нечију заставу", указао је Вучић.

Говорећи о посети Словачкој, Вучић је рекао да нам та земља помаже најпре у односу према Косову и Метохији и да подржава политику Србије. Подсетио је и да је Словачка против увођења оружаних снага Косова.

Вучић је истакао да је Словачка остварила најправилнији раст када су је многи потцењивали.

Такође, премијер је истакао да у Србији има значајан број припадника словачке националне мањине, који су мост између две државе. Вучић верује да можемо да повећамо обим економске размене са Словачком.

Србија нуди најбоље услове инвеститорима 

Објаснио је да је, иако је план био да минус у државној каси до краја првог квартала буде 55 милијарди, остварен минус од 21,5 милијарди.

"Желим да честитам грађанима на томе", истакао је Вучић.

Истакао је да ћемо имати уређену државу и да ћемо на економским основама повећавати плате и пензије.

"То су добре вести за људе у Србији. Треба нам још шест месеци и људи ће у свом џепу моћи да осете резултате рада", рекао је премијер.

Истакао је да на Западном Балкану нико не може да понуди боље услове инвеститорима од Србије.

Поручио је и да ћемо некима увек сметати јер не желе сви да Србија постане прва економија Западног Балкана.

Вучић је нагласио да ће словачким инвеститорима рећи да су добродошли и да нико не може да им понуди боље услове јер Србија има могућности за субвенције, помоћ у инфраструктурним плановима и пројектима, добру и образовану радну снагу.

"Верујем у наше пријатељство, али и у чист интерес који ће словачки привредници имати", рекао је Вучић.

Политичка и привредна делегација Србије почела је дводневну посету Словачкој. Председник Владе Александар Вучић разговараће с председником, премијером и министром спољних послова те државе, а са српским привредницима учествује на словачко-српском бизнис форуму.

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом