Читај ми!

Пајтић: ДС матица за продемократске снаге

Лидер демократа Бојан Пајтић изјавио је да је ДС "природна матица" за све продемократске и слободне снаге у Србији које желе да се супротставе актуелној власти и победе на следећим изборима.

Пајтић је посетио Прокупље, а поводом приступања ДС-у 23 члана бившег прокупачког Одбора УРС-а, који има и три места у локалном парламенту, преноси Бета.

Пајтић је изјавио да су смањење плата и пензија контрапродуктивни, јер изазивају пад стандарда, смањење производње, те и мањи прилив у републички буџет.

"Због тога ми као странка имамо обавезу да окупимо све оне који се не слажу са оваквом политиком Владе Србије и све оне људе који виде колико су њени резултати лоши", казао је Пајтић.

Додао је да је Србија прошле године имала седам одсто мању индустријску производњу и два и по одсто мањи бруто друштвени производ, и само 80 евра по глави становника годишње директних страних инвестиција.

Због најаве преласка чланова некадашњег Општинског одбора УРС у Прокупљу у ДС, оставку на место председника Општинског одбора ДС дао је Ненад Радмановић.

Он је за казао да се не слаже са изјавом Пајтића да је приступање чланова УРС-а јача ДС, већ сматра да је слаби јер су, како је рекао, чланови УРС директно утицали на рушење власти у
Прокупљу и помогли да СНС дође на власт.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом