понедељак, 19.01.2015, 15:45 -> 17:21
štampajСрбија има пуно поверење у УН
Председник Владе Републике Србије Александар Вучић примио је у опроштајну посету Петера Н. Дуа, представника генералног секретара УН и шефа Канцеларије УН у Београду.
"Србија изузетно цени улогу Уједињених нација и има пуно поверење у светску организацију, те зато и тражи већу улогу Унмика на Косову и Метохији", истакао је премијер Вучић у разговору, саопштила је владина Канцеларија за сарадњу с медијима.
Двојица саговорника су се сагласила да је регионална стабилност од највећег значаја, а шеф Канцеларије УН Дуе нагласио је, с тим у вези, велики допринос српске владе и премијера Вучића помирењу у региону.
"Србија ће повећати учешће својих војника у међународним мировним снагама", најавио је српски премијер, што је представник УН поздравио као велики допринос миру у свету.
Председник Владе Србије Александар Вучић захвалио је за помоћ коју су УН пружиле после катастрофалних поплава у Србији, док је Петеру Н. Дуеу пожелео успех на новој, одговорној функцији У ОКВИРУ Департмана УН за мировне операције, коју ће обављати у Њујорку, а у чијој је надлежности и Унмик, наведено је у саопштењу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар