субота, 29.11.2014, 13:11 -> 15:46
štampaj"Немачка не условљава Србију"
Министарка за европске интеграције Јадранка Јоксимовић изјавила је да Немачка не условљава Србију у процесу преговора са ЕУ захтевом да се прво отвори питање односа Београда и Приштине, наводећи да се ради о другачијем приступу у преговорима.
Јадранка Јоксимовић каже да се не ради о условљавању, већ о другачијем приступу преговорима, с обзиром на то да је Бундестаг усвојио декларацију којом је тражио међу првима отварање Поглавља 35, преноси Бета.
Јоксимовићева је напоменула да се ради о "различитим технологијама преговора" и додала да је уверена да ће се "наћи неко добро решење и да ћемо ускоро отворити прво поглавље".
Истиче да Влада Србије ради на томе да представи шта је урађено до сада и који су то видљиви напретци којих постоје, што су, како је истакла, препознали и у ЕУ и Немачка.
Понавља да Србија "не јури за роковима", већ за "квалитетом реформи" што, према њеним речима занима грађане.
Министарка за европске интеграције је оценила да је управо нови закон о планирању и изградњи као важан системски закон показатељ тих реформи, јер ће омогућити пре свега долазак страних инвеститора.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 6
Пошаљи коментар