Читај ми!

Терзић: Никада нећемо увести санкције Русији

Амбасадор Србије у Москви Славенко Терзић рекао је да Србија никада неће увести санкције Русији.

На конференцији за штампу "Србија-Русија-ЕУ: Прецизирање приоритета Београда", Славенко Терзић је рекао да се односи између Србије и Русије могу оценити као "одлични".

Две земље су савезници у војној, економској, културној и духовној сфери, истакао је Терзић, преноси Бета.

Рекао је и да српске власти "имају јасну и прецизну позицију", када је реч о могућим санкцијама Русији.

"Србија никада неће увести било какве санкције против Русије. Ми не разматрамо такву могућност и нисмо спремни да је разматрамо", рекао је Терзић.

Изјава европског комесара Јоханеса Хана о томе да Србија мора да се придружи санкцијама ЕУ, била је ударна вест руских електронских медија.

Шеф Комитета руске Државне Думе Алексеј Пушков оценио је да ЕУ уцењује Србију.

Број коментара 9

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом