Удовички са новим шефом мисије Савета Европе

Министарка државне управе и локалне самоуправе Кори Удовички и нови шеф мисије Савета Европе у Београду Тим Картрајт изразили су спремност за наставак међусобне сарадње, саопштено је из Владе Србије.

Тим Картрајт, који је на дужност ступио 1. октобра 2014. године, нагласио је да Савет Европе има механизме којима може да пружи експертску помоћ, и информације о искуствима других земља чланица, када су у питању законска решења у надлежности Министарства, преноси Бета.

Говорећи о позиционирању националних мањина, Удовички је рекла да ће разговорима са новим представницима савета националних мањина Министарство радити на унапаређењу законске регулативе која се тиче тог питања.

"Неопходно је да сви актери седну за сто и да се све теме отворе како би се та питања решила", рекла је Удовички.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом