Читај ми!

Јахјага одустала од пута у Брисел

Због институционалне блокаде и политичке кризе на Косову, председница Атифете Јахјага одлучила је да не путује у Брисел где је требало да присуствује комеморацији поводом 100 година од почетка Првог светског рата.

Њен портпарол Арбер Влахиу је изјавио да је председница Косова одустала од посете Бриселу, где је требало да борави на позив белгијске владе, преноси Бета.

На комеморацију су позвани бројни међународни високи званичници а током посете били су предвиђени сусрети са представницима Европске уније и сусрет са немачком канцеларком Ангелом Меркел.

Ти сусрети су отказани јер Јахјага жели да буде директно ангажована на превазилажењу институционалне блокаде и политичке кризе.

То је трећа посета овог месеца коју је косовска председница отказала.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 26. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом