Читај ми!

Договор Београда и Приштине о слободном кретању

Радне групе Београда и Приштине постигле су вечерас договор о слободном кретању који се односи на Аеродром "Никола Тесла" и још пет граничних прелаза између Србије и трећих земаља, саопштила је Маја Коцијанчич, портпарол шефице европске дипломатије.

Висока представница ЕУ за спољну политику и безбедност Кетрин Ештон поздравља одлуку Београда да прошири споразум о слободном кретању на међународни Аеродром "Никола Тесла" и пет прелаза са Хрватском и Мађарском, пише у саопштењу за медије из Европске службе за спољне послове које је потписала Коцијанчичева.

Како Танјуг сазнаје из европских дипломатских извора, грађани Косова ће од сада на основу привремених путних докумената моћи да преко Србије путују у треће земље преко аеродрома и копнених граничних прелаза са Хрватском и Мађарском.

Према саопштењу, споразум би требало да буде спроведен у року од два месеца.

Чланови радних група који су данас у Бриселу преговарали на ову тему нису се обраћали јавности, а у саопштењу ЕЕАС са наводи да је ово још једна мера која треба да допринесе нормализацији односа и слободном кретању грађана.

Број коментара 8

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом