Читај ми!

Новосадске политичке игре

ДС и СНС у Новом Саду, свако на свој начин, обележили годишњицу власти напредњака у том граду. Демократе грађанима делиле "дописнице" којима "опомињу градоначелника на лоше вођење града", док су напредњаци делили новине штампане поводом двогодишњице промене власти у граду.

Поводом две године од промене власти у Новом саду, Градски одбор Демократске странке организовао је, на Кеју жртава рације, перформанс у ком су активисти ДС-а грађанима делили "дописнице" адресиране на градоначелника Новог Сада Милоша Вучевића у којима га "опомињу на то да не пристају на лоше вођење града".

Како истичу из ДС-а, дописница упозорава на то да Нови Сад назадује, јер "Вучевић стоји у месту, у сенци свога лидера, окружен неспособним људима, а уместо града води светску политику".

"Ова акција одржава се на Кеју жртава рације, који је најбољи пример онога што је Демократска странка изградила док је била на власти у Новом Саду, док данас, градонацелник Новог Сада, без трунке срама, раскрсницу с кружним током проглашава својом највећом инвестицијом", стоји у саопштењу за јавност новосадског ДС, које је потписала портпаролка тог одбора Јадранка Јовишић.

У саопштењу се наглашава да грађани Новог Сада не пристају на повећање пореза од 300 одсто, на нове намете, на смањење броја запослених, на неуређен град и на то да су радна места искључиво доступна страначким активистима.

Упоредо са акцијом ДС, одржана је и акција Српске напредне странке у којој су активисти и функционери новосадских напредњака разговарали са грађанима и делили новине штампане поводом двогодишњице промене власти у граду.

Потпредседник новосадског одбора напредњака Дамир Зобеница је рекао новинарима да је акција организована на захтев чланства које је инсистирало да се на тај начин одговори на акцију ДС-а.

Зобеница је истакао да је "заиста смешно" да Демократска странка суди о власти напредњака у претходне две године јер, како је рекао, "СНС је светла страна града и позитивна политика насупрот Демократске странке која није ништа од тога".

Према његовим речима, напредњаци су издали Двогодишњак - новине које су отшампане поводом две године нове власти у Новом Саду и у којима је наведено шта је све урађено за претходне две године, а које ће наредних дана бити подељене свим Новосађанима.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом