Читај ми!

ДС: СНС нема капацитета да земљу изведе из кризе

Демократе сматрају да напредњаци немају "ни капацитета, ни знања, ни способности да воде земљу и изведу је из кризе".

У време њихове власти расту само јавни дуг и број незапослених, а једини резултат њихових економских и "свих других експеримената је све тежи и лошији живот грађана Србије", оцењује ДС, преноси Танјуг.

ДС је овим одговорио на саопштење новосадских напредњака који су поручили да лидер ДС-а и председник Владе Војводине Бојан Пајтић нема "апсолутно никаква решења" како да поправи животни стандард грађана Војводине, те да их је управо он довео на руб егзистенције.

"СНС у свом последњем саопштењу поново показује да не зна да ради ништа осим да клевеће, лажно оптужује и вређа на личној основи, у циљу да са 23 освојена мандата на изборима за Скупштину Војводине направи власт без оних који су на тим изборима освојили 59 мандата, јер је непрекидно тражење избора на свим нивоима једино што може да понуди грађанима", наводи се у саопштењу демократа.

Демократе кажу и да су на нивоу Србије и многих локалних самоуправа грађани имали прилику да виде да, "једном када дође до власти, СНС не зна шта би са њом радила, да нема ни капацитета, ни знања, ни способности да води земљу и изведе је из кризе".

"Након што смо трећи пут у претходне две године чули како први пут у историји Србије имамо план за излазак из кризе, показује се да је тај план резултирао повећањем пореза и смањењем зарада док дефицит у буџету долази на историјски максимум, рекламирањем макете као пословног подухвата деценије, повећањем незапослености и укидањем права радника као једином начину да се покрене привреда", наводе демократе.

ДС је зато позвао напредњаке да престану да кроз "клевете, нападе, увреде и лажи скрећу пажњу грађана са своје неспособности и лошег рада, јер су грађани врло свесни тога да су они ти који плаћају цену те неспособности".

Раније данас, новосадски напредњаци су поручили да је Пајтић довео грађане Војводине до руба егзистенције јер је бринуо само како да остане у својој фотељи.

Пајтић је гостујући на ТВ Б92, коментаришући изјаве представника СНС-а у Војводини о томе да треба формирати концентрациону владу у Војводини, рекао да формирање концентрационе владе за њега представља "политички бућкуриш", јер би се у њој нашле СНС и ДСС, што је, како каже, програмски неодрживо.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом